4ο Δημοτικό Σχολείο ΙΛΙΟΥ

Εγγραφές Μαθητών στην Α' τάξη για το Σχ. Έτος 2022-2023

Ανακοινώνουμε ότι οι εγγραφές για την πρώτη τάξη (Α΄ τάξη) του

σχολικού έτους  2022-23  στο 4ο Δημοτικό Σχολείο Ιλίου, θα πραγματοποιηθούν από

01/03/2022 έως και  18/03/2022  από τις 09:00 π.μ έως 12:00 μ.μ με φυσική παρουσία κατόπιν ραντεβού στα γραφεία του σχολείου και με την τήρηση όλων των απαιτούμενων μέτρων αποφυγής διασποράς του κορονοϊού, όπως αυτά έχουν ανακοινωθεί από τον Εθνικό Οργανισμό Δημόσιας Υγείας (Ε.Ο.Δ.Υ.).

Υπενθυμίζουμε ότι δυνατότητα εγγραφής έχουν όλα τα παιδιά που γεννήθηκαν το έτος 2016.

ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ΓΙΑ Α΄ ΤΑΞΗ

α)  Πιστοποιητικό γέννησης Δήμου ή Κοινότητας.  Δεν απαιτείται η προσκόμιση του Πιστοποιητικού Γέννησης από τους γονείς. Απαιτείται η δήλωση των στοιχείων του μαθητή, προκειμένου να γίνει η αναζήτηση από τη σχολική μας μονάδα μέσω του Πληροφοριακού μας Συστήματος My School του Υ.ΠΑΙ.Θ.

β) Επίδειξη του βιβλιαρίου Υγείας του μαθητή  ή προσκόμιση άλλου στοιχείου στο οποίο φαίνεται  ότι έγιναν  τα προβλεπόμενα  εμβόλια.

γ)  Ατομικό  Δελτίο Υγείας  Μαθητή (Α.Δ.Υ.Μ.).  (το έντυπο θα το πάρετε από το σχολείο).

δ)  Αποδεικτικό στοιχείο  από το οποίο φαίνεται η διεύθυνση κατοικίας του μαθητή  (όπως λογαριασμό  ΔΕΚΟ - E1 (με διαγραμμένα τα οικονομικά στοιχεία), συμβόλαιο αγοράς κατοικίας, ή μισθωτήριο).

ε)  Βεβαίωση Φοίτησης Νηπιαγωγείου.

Φιλοξενία ιστοσελίδας από το sch.gr

Πνευματικά Δικαιώματα ® - 4ο Δημοτικό Σχολείο Ιλίου - 2003-2022