Παρουσίαση προγράμματος

Φωτογραφίες Βίντεο παρουσίασης

Με αφορμή τη λήξη της σχολικής χρονιάς, αποφασίσαμε να διοργανώσουμε μια γιορτή για να παρουσιάσουμε τη δουλειά που έκαναν οι μαθητές μας και με αυτόν τον τρόπο να καλωσορίσουμε το καλοκαίρι! Το περιεχόμενο της γιορτής δεν θα μπορούσε να είναι άλλο από το πρόγραμμα αγωγής υγείας με το οποίο ασχοληθήκαμε ολη τη φετινή χρονιά και μέσα απο το οποίο αποκτήσαμε πραγματικά όμορφες εμπειρίες. Αρχικά, οι μαθητές μας έγιναν για λίγο παρουσιαστές και με μεγάλη άνεση μπροστά σε εκπαιδευτικούς, γονείς και τους υπόλοιπους μαθητες του σχολείου μας παρουσίασαν υλικό που προέκυψε από τις δραστηριότητες του προγράμματος στοματικής υγιεινής καθώς και τα αποτελέσματα της έρευνας που είχαν πραγματοποιήσει και τα περίμεναν όλοι με ανυπομονησία! Στη συνέχεια, η γιορτή περιείχε πολύ τραγούδι και ένα όμορφο θεατρικό έργο! Η οδοντόβουρτσα, η οδοντόκρεμα, οι οδοντίατροι, τα δοντάκια, το μήλο, το χαμόγελο, η τερηδόνα και ο βοηθός της "κατέλαβαν" τη σκηνή, τραγούδησαν στα ελληνικά και στα αγγλικά και μίλησαν ο καθένας για όσα πρέπει να γνωρίζουμε και όσα μάθαμε για τη φροντίδα τη στοματικής κοιλότητας! Οι μαθητές εντυπωσίασαν το κοινό και η χαρά που ήταν ζωγραφισμένη στα πρόσωπά τους απέδειξε οτι η γνώση μπορεί και πρέπει να είναι ευχάριστη!

Κατεβάστε από εδώ το PowerPoint της παρουσίασης

Διαθεματική εργασία -  2018-19