"Χρειάζεται ό,τι δε χρειάζεσαι"

Φωτογραφίες παρουσίασης          Βίντεο-παρουσίαση

Εργασία  Ε1  τάξης

·       Οι μαθητές μου κι εγώ αναλάβαμε ένα  περιβαλλοντικό  πρόγραμμα  με  θέμα   την ανακύκλωση  και με  τίτλο  ''Χρειάζεται  ό,τι δε χρειάζεσαι''.

·       Αναφερθήκαμε  στους  λόγους  που  πρέπει  να  κάνουμε  ανακύκλωση  και  ιδιαίτερα  στην  εξοικονόμηση  ενέργειας.

·       Προσπαθήσαμε  να  ευαισθητοποιήσουμε  όλους τους  μαθητές  του  σχολείου μας να κάνουν ανακύκλωση.

·       Κάναμε ανακυκλωμένο χαρτί  και  δημιουργήσαμε  κατασκευές με  ανακυκλώσιμα  υλικά τις οποίες και εκθέσαμε.

·       Ευχαριστούμε   τους  μαθητές  του  10ου  Δημοτικού  Σχολείου Ιλίου  και  τους  μαθητές  του   4ου  Νηπιαγωγείου Ιλίου καθώς  και  τους  δασκάλους  τους  που  ανταποκρίθηκαν  στο  κάλεσμά  μας.  Ελπίζουμε  να  τους  φάνηκαν  ενδιαφέροντα  τα  όσα  άκουσαν  και  είδαν.

Τάξεις: Ε1' τάξη του 4ου Δ.Σ. Ιλίου

Υπεύθυνη Εκπαιδευτικός