Αγαπητοί  συμπολίτες μου,

Όταν γίνω  δήμαρχος,  θα φτιάξω στα σχολεία  που δεν  έχουν   κλειστό  γυμναστήριο   και  εργαστήριο πειραμάτων.

Επίσης σε όλα τα σχολεία θα φροντίσω να κατασκευαστούν ράμπες, γιατί αν υπάρχει  δυσκολία  σε κάποιο  παιδί, να είναι εύκολο  να ανεβαίνει  στις  τάξεις  του πρώτου ή  και δεύτερου ορόφου.

Άλλη μια ιδέα  είναι να τοποθετηθεί  σκέπαστρο στα  προαύλια  των σχολείων  ώστε σε περίπτωση βροχής να μπορούν να  κυκλοφορούν οι  μαθητές   σε αυτό.

Θα  τοποθετήσω  περισσότερους  κάδους  ανακύκλωσης  έτσι ώστε και  τα  μικρά παιδιά  να κατανοήσουν  τη σημασία της ανακύκλωσης.

Θα   φροντίσω  να υπάρχει  φαγητό  σε κάθε  σπίτι  με τη βοήθεια των κοινωνικών παντοπωλείων. Ακόμη  θα  φροντίσω να παρέχει ο δήμος περισσότερα κοινωνιά φροντιστήρια  για να μη μένουν πίσω στην ύλη  κάποια παιδιά. Μια άλλη ιδέα που θα φροντίσω να πραγματοποιηθεί  είναι  να υπάρχει σε  κάθε   σχολείο  και ένας  σχολικός  τροχονόμος.

Βάσια Σ.

Σχ. Έτος -  2016-17