Γενικά για το πρόγραμμα Φωτογραφίες παρουσίασης Βίντεο Παρουσίασης Το PowerPoint του προγράμματος

Μια ελιά στην αυλή του σχολείου - Δ' τάξη 2016

Οι μαθητές της Δ’  τάξης τη φετινή χρονιά πραγματοποίησαν  αυτό το  περιβαλλοντικό πρόγραμμα θέλοντας να αναδείξουν τη συμβολή της ελιάς  στον  πολιτισμό των  Ελλήνων. Εργάστηκαν  διαθεματικά και   με βιωματικό  τρόπο  απέκτησαν  γνώσεις και εμπειρίες. Στις  4  Απριλίου  2016 παρουσίασαν ένα μέρος της εργασίας αυτής  στους γονείς τους και σε  όλους τους μαθητές του  σχολείου.  Η  παρουσίαση περιλάμβανε  τραγούδια,  δρώμενα  μία  έκθεση  με προϊόντα  της ελιάς  και άλλα  αξιόλογα αντικείμενα  που έφεραν  οι μαθητές από το  σπίτι τους, καθώς και πολλές  κατασκευές  που  έφτιαξαν μέσα  στην  τάξη  αλλά και στην  αυλή.

Τάξεις: Δ1 - Δ2  του 4ου Δ.Σ. Ιλίου

Υπεύθυνοι Εκπαιδευτικοί