«Τα Δώρα της φιλίας»

Εικόνες Προγράμματος

Παρουσίαση του προγράμματος Αγωγής Υγείας με τίτλο:

Οι μαθητές της Ε΄τάξης  παρουσίασαν στις 1/4/2015 την εργασίαα τους

με θέμα: « Τα Δώρα της φιλίας».

Η παρουσίαση έγινε στην τάξη μας και την παρακολούθησαν ο Δ/ντής, οι δάσκαλοι του σχολείου και οι γονείς των μαθητών. Επίσης την εκδήλωση τίμησε με την παρουσία της η υπεύθυνη των προγραμμάτων Αγωγής Υγείας της Γ΄Δ/νσης Α΄Βάθμιας Εκπαίδευσης, η κυρία Λελεντζή Βασιλική.

Την επόμενη μέρα παρακολούθησαν την εργασία και οι υπόλοιποι μαθητές του σχολείου.

Οι μαθητές παρουσίασαν με μεράκι και κέφι όλα όσα ετοίμασαν κατά τη διάρκεια του προγράμματος. Διάβασαν όλα όσα έγραψαν στα πλαίσια του μαθήματος της Γλώσσας, δραματοποίησαν την ιστορία του Δάμωνα και του Φιντία, μετέφεραν με θεατρικό τρόπο το παραμύθι : «Το δέντρο που έδινε», έπαιξαν το θεατρικό: «Ο ζωντανός υπολογιστής», τραγούδησαν το αγγλικό τραγούδι: « Count on me» και κλείσανε τη γιορτή με τη διασκευή του τραγουδιού «Αχ να΄ξερες τη δύναμη που παίρνω απ΄ τη φιλία», τους στίχους του οποίου έγραψε η δασκάλα τους.

Τάξη: Ε' τάξη του 4ου Δ.Σ. Ιλίου

Υπεύθυνη Εκπαιδευτικός