"Γερμανικά σε κίνηση", Glossomobil

Φωτογραφίες Προγράμματος              Βίντεο Προγράμματος

Ευρωπαϊκό Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα

Στις 22.5.2015 η καθηγήτρια Γερμανικών του σχολείου μας,  Κακούρη Ευγενία προσκάλεσε το Glossomobil στο σχολείο για να εμπλουτίσει το μάθημα των Γερμανικών με διδακτικό υλικό, μουσική, παιχνίδια και να δώσει νέα κίνητρα στους μαθητές.

Το ευρωπαϊκό πρόγραμμα "Γερμανικά σε κίνηση", Glossomobil,  είναι μια καινοτόμος ιδέα που σε συνεργασία με το Γερμανικό Ινστιτούτο Goethe προωθεί τη γερμανική γλώσσα και πολιτισμό και ταξιδεύει σε όλη την Ελλάδα!

Έτσι λοιπόν οι μαθητές της Ε’ και ΣΤ’ τάξης που έχουν επιλέξει να διδαχτούν Γερμανικά είχαν τη δυνατότητα να συμμετέχουν στο πρόγραμμα και να περάσουν αν μη τι άλλο ευχάριστα. Ακόμα και οι μαθητές της  Δ’ τάξης συμμετείχαν στο τέλος του προγράμματος.

Με το πέρας του προγράμματος μοιράστηκαν στους μαθητές αναμνηστικά δωράκια.

Τάξεις: Δ' - Ε' - ΣΤ'  του 4ου Δ.Σ. Ιλίου

Υπεύθυνη Εκπαιδευτικός