Χριστούγεννα με τους φίλους μας στο 1ο Ειδικό Ιλίου

Φωτογραφίες από τη γιορτή               Βίντεο από τη γιορτή

Χριστούγεννα με τους φίλους μας στο 1ο Ειδικό Ιλίου

Παραμονές των χριστουγεννιάτικων διακοπών, οι μαθητές και οι δασκάλες της Γ΄ τάξης του σχολείου μας, επισκεφτήκαμε τους φίλους μας στο Ειδικό Δημοτικό Σχολείο Ιλίου. Στην επίσκεψη αυτή μας συνόδεψαν ο Αη Βασίλης και η σχολική τροχονόμος, κυρία Σοφία Φιλίππου.
Η υποδοχή, τόσο από τη Διευθύντρια όσο και από τους μαθητές και το προσωπικό του σχολείου, ήταν θερμότατη.
Τραγουδήσαμε τα κάλαντα, που με πολύ αγάπη είχε γράψει για την περίσταση η δασκάλα του σχολείου μας, κ. Βαρβάρα Λάμπρη, χριστουγεννιάτικα τραγούδια μαζί με τους μαθητές του σχολείου, ο Αη Βασίλης μοίρασε δώρα και τέλος απολαύαμε τα πλούσια κεράσματα που μας προσφέρθηκαν.
Ευχόμαστε η φιλία αυτή να διατηρηθεί πολλά πολλά χρόνια και να γίνει ακόμα βαθύτερη.
Καλή χρονιά σε όλους!!!!

Παπαγεωργιου Δέσποινα