Χριστούγεννα στο σχολείο μας

Προετοιμασία Bazzar Εικαστικές δημιουργίες Ολοήμερο & Α' τάξη Νηπιαγωγείο & Β' τάξη Βίντεο

Έρχονται Χριστούγεννα
κι όλη γύρω η πλάση
με χαρά ετοιμάζεται,
για να τα γιορτάσει.

Και το σχολείο μας ετοιμάστηκε για να γιορτάσει τα Χριστούγεννα. Με την επιμέλεια εκπαιδευτικών και μαθητών, στολίστηκαν οι αίθουσες, οι εξωτερικοί χώροι και το γραφείο των δασκάλων!!
Φτιάξαμε ωραίες χριστουγεννιάτικες κατασκευές.
Στολίσαμε οικολογικό χάρτινο δεντράκι και πολύ το χαρήκαμε!
Γιορτές ετοίμασαν και παρουσίασαν: οι μαθητές της Β΄τάξης μαζί με τα παιδάκια του 4ου Νηπιαγωγείου με το οποίο συστεγαζόμαστε, καθώς και οι μαθητές της Α' τάξης και του ολοήμερου τμήματος του σχολείου μας!

Τέλος οργανώσαμε και λειτούργησε μικρό χριστουγεννιάτικο παζάρι με προσφορές εκπαιδευτικών, μαθητών και γονέων, με τα χρήματα του οποίου θα προσπαθήσουμε να προσφέρουμε λίγη χαρά, στο μέτρο των δυνατοτήτων μας, σε όποιον την έχει ανάγκη!

Ένα πολύ δημιουργικό εικοσαήμερο (;…)!

Ο διευθυντής, οι εκπαιδευτικοί και οι μαθητές του 4ου Δημοτικού Σχολείου Ιλίου σας εύχονται….

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ και ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ!!

Σχ. Έτος -  2018-19