5ης Πανελλήνιας Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού και της Ευρωπαϊκής Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού 2018

Φωτογραφίες εκδήλωσης               Βίντεο εκδήλωσης

Αφιερώσαμε τις ώρες της  Παρασκευής  5 Οκτωβρίου 2018 σε σχολικές δραστηριότητες στην αυλή του σχολείου, γιορτάζοντας και παίζοντας την 5η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού.

Τοιχοκολλήθηκαν στον περιβάλλοντα χώρο του σχολείου αφίσες με το σύνθημα "ΑΣ ΚΙΝΗΘΟΥΜΕ".

Έγινε επίσης συζήτηση γύρω από το θέμα της 5ης Πανελλήνιας Ημέρας σχολικού Αθλητισμού".

Η κυρία Κατερίνα Αναγνωστοπούλου, γυμνάστριας του σχολείου μας, είχε προετοιμάσει κατάλληλα τους μαθητές κι έτσι παρουσιάστηκαν απ' όλες τις τάξεις παιχνίδια και αθλήματα.

Α' τάξη

Μουσικοκινητικά παιχνίδια. Άγγιξε σημεία του σώματος, χρώματα.

Μουσικές καρέκλες (με χαρτόνια). Σκυταλοδρομία με κουτάλες και φρούτα

Γ1+Γ2 Τάξη

Κυνηγόμπαλα. Ανθρώπινη αλυσίδα. Σκυταλοδρομία με ντύσιμο-γδύσιμο-άπλωμα.

Δ1+Δ2 Τάξη

Αμπάριζα. Γερμανικό

Ε' Τάξη

Σκυταλοδρομία-γύρο του σχολικού προαυλίου. Αγώνας ποδοσφαίρου.

ΣΤ' Τάξη

Σκυταλοδρομία με πάσες ανά δύο & μπάλες βόλεϊ. Αγώνας μπάσκετ 5Χ5.

Αναγνωστοπούλου Αικατερίνη (γυμνάστρια)

Όλοι οι Εκπαιδευτικοί του Σχολείου μας