4η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού

Φωτογραφίες εκδήλωσης               Βίντεο εκδήλωσης

Δευτέρα 2 Οκτωβρίου 2017 και οι μαθητές μας, ήρθαν στο σχολείο με περισσή χαρά, αφού αντί για σχολικές τσάντες είχαν μαζί τους μπάλες και αθλητικό υλικό, για να χαρούνε παίζοντας, την 4η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού.

Με τη φροντίδα της κυρίας Κατερίνας Αναγνωστοπούλου, της γυμνάστριας του σχολείου μας, η οποία είχε προετοιμάσει κατάλληλα τους μαθητές, παρουσιάστηκαν από όλες τις τάξεις παιχνίδια και αθλήματα.

Όμως δε μείναμε μόνο στα αθλήματα. Με τη βοήθεια της κυρίας Αναστασίας Κούβαρη, της δασκάλας των Εικαστικών, φιλοτεχνήθηκε πανό με το βασικό σύνθημα της ημέρας:
                    «Αθλούμαι – ΧαράΖω το μέλλον».
Επίσης εκτός από το πανό, κατασκευάστηκαν και αφίσες με ανάλογο περιεχόμενο.

Η ωραιότερη και πολυτιμότερη εμπειρία της ημέρας ήταν η παρουσίαση του αθλήματος BOCCIA από αθλητές και τον προπονητή του Νομαρχιακού Αθλητικού Σωματείου ΑΜΕΑ «ΤΥΡΤΑΙΟΣ», κατά τη διάρκεια της οποίας συμμετείχαν με μεγάλη επιτυχία και μαθητές. Μια εμπειρία ζωής τόσο για τους μαθητές όσο και για τους δασκάλους και τους ευχαριστούμε πολύ γι’ αυτό.

Αναγνωστοπούλου Αικατερίνη (γυμνάστρια)

Όλοι οι Εκπαιδευτικοί του Σχολείου μας