''Καλό καλοκαίρι"

Φωτογραφίες  Βράβευση μαθήτριας  Βίντεο

Μέσα σε μια ευχάριστη γιορτινή ατμόσφαιρα έγινε η τελετή λήξης στο σχολείο μας. Οι μαθήτριες και οι μαθητές του σχολείου μας αποχαιρέτησαν τους δασκάλους τους, τους συμμαθητές, τους γονείς και τους φίλους τους με ομαδικά παιχνίδια, δρώμενα, χορούς και τραγούδια.

Μέσα σε κλίμα ενθουσιασμού ακολούθησε η ανακοίνωση βράβευσης, από την καθηγήτρια των Εικαστικών του σχολείου μας κ. Αναστασία Κούβαρη, στην μαθήτρια της Ε' τάξης Αικατερίνης Μποιντά, για τις διεθνείς διακρίσεις που απέσπασε σε δυο διαγωνισμούς ζωγραφικής, της Παιδικής Πινακοθήκης Αθήνας και του μουσείου Κυκλαδικής Τέχνης.

Η ίδια, ως καλλιτέχνης Εικαστικός έκφρασε με χαρά, την προετοιμασία και την οργάνωση που προηγήθηκε για την συμμετοχή μαθητών της στον διαγωνισμό, τονίζοντας ότι με υπομονή, δουλειά και επιμονή μπορούν τα παιδιά να προχωρήσουν κάνοντας ένα βήμα μπροστά στα όνειρά τους.

Υπεύθυνοι  Εκπαιδευτικοί:  όλοι οι εκπαιδευτικοί του 4ου Δ. Σ. Ιλίου

Σχ. Έτος -  2018-19