"Γιορτή 28ης Οκτωβρίου"

Φωτογραφίες γιορτής               Βίντεο γιορτής

Στις  27 Οκτωβρίου 2023, στην αίθουσα τελετών, γιορτάσαμε την επέτειο της εθνικής μας εορτής της 28ης Οκτωβρίου 1940.

Πρώτα έγινε η παράδοση της σημαίας στους μαθητές της Στ΄ τάξης, από τη διευθύντρια του σχολείου μας κα Κύτρου Καλλιόπη, παρουσία των μαθητών, γονέων και των εκπαιδευτικών.

Στη συνέχεια τα παιδιά, με τη φροντίδα των υπεύθυνων εκπαιδευτικών, δώσανε τον καλύτερο εαυτό τους. Ερμήνευσαν άψογα και με ζήλο ποιήματα, κείμενα, τραγούδια.

Ένα τεράστιο ΜΠΡΑΒΟ στα παιδιά μας!

Η ημέρα και η επέτειος αυτή είναι μια ευκαιρία να ανανεώσουμε τον θαυμασμό μας για την ελληνική ιστορία. Να θυμηθούμε πως ο λαός μας, όλοι εμείς, αυτοί που έχουν και θα έχουν την τύχη να ζήσουν σε αυτόν τον τόπο, έχει και τη διάθεση αλλά και την ικανότητα να αντιμετωπίζει τις προκλήσεις, το κουράγιο να δημιουργεί ακόμα και να εμπνέει άλλους λαούς. Ζήτω η 28η Οκτωβρίου 1940!

Υπεύθυνοι Εκπαιδευτικοί:

Κουτσανδρέα Αικατερίνη  - Μπάλλου Ελεωνόρα (Γ' )
Βασιλόπουλος Κων/νος - Γραμματικοπούλου Ευγενία (Δ' )

Σκηνικά Γιορτής: Κουτσανδρέα Αικατερίνη

Σχ. Έτος -  2023-24