Επιστροφή στην αρχική σελίδα

Γ' Διεύθυνση Π.Ε. Αθήνας

"Συμμετοχή του σχολείου μας στην εκδήλωση-αφιέρωμα στον Μ. Λοΐζο"

Το σχολείο μας έχει τη χαρά να συμμετέχει σε μια πρωτότυπη μουσική εκδήλωση αφιερωμένη στο έργο του σπουδαίου μουσικοσυνθέτη Μ. Λοΐζου, που οργανώνει η Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Γ' Αθήνας και θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 07 Ιουνίου 2023, στις 20.30 στο Θέατρο Φοίνικα Περιστερίου. 750 μαθητές/τριες από 33 σχολικές μονάδες της Διεύθυνσης Π.Ε. Γ' Αθήνας, υπό την καθοδήγηση/διδασκαλία 22 εκπαιδευτικών Μουσικής, θα ενώσουν τις φωνές τους και θα αποδώσουν τραγούδια που έγραψαν και γράφουν ιστορία.
Ανάμεσά τους θα βρίσκονται μαθητές και μαθήτριες της
Ε' τάξης του σχολείου μας, με την καθοδήγηση της μουσικού μας Σιάμπαλια Σοφίας που τους προετοίμασε και δίδαξε τα τραγούδια, τιμώντας το σχολείο μας με τη συμμετοχή και το κέφι τους.
Θερμά συγχαρητήρια σε όλους τους διοργανωτές, υποστηρικτές και συμμετέχοντες της εκδήλωσης!

Σχ. Έτος -  2022-23

Επιστροφή στην αρχική σελίδα